04. märts Otsimisvahendi loa taotlejate koolitusele registreerimine on lõppenud! Ingrid

Eelmisel nädalal lõpetasime registreerimise otsinguvahendi kasutamise loa taotlejate koolitusele, mis on meie teine vastavasisuline koolitus. Koolitusgrupi piirarv - 25 osalejat - on täis. Kuna huvi on olnud suur, oleme lisaks loonud koolitusele veel üksikud täiendavad kohad ja kuni 06. märtsini oleme valmis veel võtma koolitusele juurde 2-3 inimest. Huvilistel palun meili teel ingrid26@yahoo.com ühendust võtta ja saame seejärel teada anda, kas täiendavad kohad on veel vabad või mitte.

 Pärast seda, kui oleme kinnitanud, et täiendav koht on veel vaba ja meili teel teinud eelbroneeringu, esitame koolitustasu arve. Koolitusele registreeringu tagab osalustasu ülekandmine. Palun siinkohal tähele panna, et ülekannet aktsepteerime vaid meie poolt esitatud arve alusel. Ilma arvenumbrit sisaldava selgituseta ja meie poolt eelnevalt meili teel saadetud eelbroneeringuta tehtud ülekanded oleme sunnitud tagastama ja need ei taga registreeringut.


Kommentaarid: 2

Ingrid
03. sept

Kimmo: Kahju , et nii vähe koolitusi... Oleks suur huvi... Kas saan aru, et otsimisvahendi luba ei ole tingimata vajalik - juhul kui tegelda militaarkaevamistega N: nööbid, märgid, kiivrid, rahad. Lugupidamisega, Kimmo Vastuseks kommentaarile: 1) Koolitus korraldame vastavalt võimalusele 1-2 korda aastas. Sel aastal onkoolitus juba korra toimunud ja järgmine koolitus toimub 2013 alguses. Palun jälgige regulaarselt meie kodulehte ja muinsuskaitseameti lehekülge. 2) Otsinguvahendi kasutamiseks kultuuriväärtusega asja otsimisel on igal juhul vajalik otsinguvahendi kasutamise luba. Kui otsite ilma loata, siis on probleemiks see, kui leiate kultuuriväärtusega asja, sest sel juhul on teil väga keeruline tõendada, et te konkreetselt seda ei otsinud ja olete seega seadust rikkunud. Ja kui olete regulaarne detektorikasutaja, siis oletan, et tõenäolises kohtuvaidluses on kohut üsna raske veenda, et te kultuuriväärtusega asja ei otsinud. See on siiski vaid minu kui juristi hinnang, kohtulahendeid sellistes vaidlustes veel ei ole. Lugupidamisega, Ingrid Ulst

Ingrid Ulst
06. nov

Lisan veel siia juurde ühe selgituse tõendamise kohta. Kultuuriväärtusega leid ise ja detektoriga leidja seal juures on üsna tugevaks tõendiks selle kohta, et kasutatud on otsimisvahendit kultuuriväärtusega asja otsimiseks. Kui sellises olukorras luba puudub, siis järeldatakse, et tegemist võib olla ebaseadusliku tegevusega. Kui nüüd leidja soovib kohut vastupidises veenda, siis tulebki just temal tõendada, et ta ei otsinud kultuuriväärtusega asja. Loomulikult, kui otsite ainult militaarvarustust, siis selle jaoks ei ole luba vaja, aga nagu juba varem kirjutasin, tekibki probleem siis, kui peaksite midagi kultuuriväärtuslikku leidma. Loodetavasti see selgitab ja aitab kõrvaldada lünki ka kõigi foorumites kommenteerivate pseudojuristide tegelikes teadmistes. Lugupidamisega, Ingrid Ulst (PhD õigusteadus, Tartu Ülikool 2011).

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri