19. sept Osaleme rahvusvahelises projektis arheoloogide tööolukorra uurimiseks Ingrid

01. oktoobril algab kaheaastase rahvusvahelise projekti "Discovering the Archaeologists of Europe" rakendumine, mis keskendub arheoloogide tööolukorra uurimisele ning kaardistamisele erinevates Euroopa riikides. Projekti peamisteks eesmärkideks on:

- tuvastada sisenemisbarjäärid töötamiseks arheoloogiaga seotud erialadel ja vastavad karjääri arendamise kitsaskohad;

- tuvastada arheoloogiharidusega töötajate ja ettevõtjate tööturu suundumused ning trendid, sealhulgas piiriülese töötamise paindlikkus ning investeeringute vajadus koolitusse ja värbamisse;

- tuvastada arheoloogide arv, kes igapäevaselt aktiivselt arheoloogiaga seotud aladel töötavad, nende töö iseloom ja muud parameetrid;

- tuvastada arheoloogide koolitusvajadused ja puudujäägid ametioskustes;

- anda arheoloogiharidusega isikute tööandjatele sisendit, mis võimaldaks nende tegevust edaspidi paremini planeerida ja organisatsioonilist tulemuslikkust parandada.

 

Projekt on jätkuks 2007-2009 edukalt ellu viidud projektile, mille käigus samuti uuriti olukorda arheoloogide tööturul. Täna osaleb projektis 19 riiki 21 organisatsioonist, osalejad on nii Euroopa Liidust kui naaberriikidest. Eesti osaleb projektis esimest korda ja Eesti esindajana on projektipartneriks MTÜ Arheopolis. Projekti uurimistegevust toetab Tartu Ülikooli filosoofia-teaduskonna ajaloo-ja arheoloogia instituut. Projekti periood on 01. oktoober 2012 - 30. september 2013. Projekti juhtpartneriks on York Heritage Trust (Ühendkuningriik).

 

Projekti ning sellele eelnenud tegevuste kohta saab rohkem infot projekti kodulehelt:

http://www.discovering-archaeologists.eu/

Eestit puudutavaid teemasid ja informatsiooni jagame ka siin:

 http://arheopolis.edicypages.com/projektid/discovering-the-archaeologists-in-europe


Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri