UUS ARHEOTURISMI PROJEKT:

AVASTA EESTIMAAD KOOS ARHEOLOOGIGA!

 

Kuidas elati vanadel aegadel? Millised sündmused leidsid aset meie eelkäijate ajal? Kui palju ja kuidas me sellest üldse teame? Nende põnevate küsimuste lahendamiseks kutsume Sind avastama Eestimaa arheoloogilise pärandi salapära.

 

Maapinnas ja maastikul säilinud arheoloogiliste muististe – näiteks hoonepõhjade koobaste, kalmete, linnamägede, jms – põhjal saavad arheoloogid luua lugusid minevikust. Kildhaaval muististelt kogutud info põhjal pannakse kokku tervikpilte mineviku inimesest, kultuuridest ja ühiskondadest ning need pildid jõuavad lõpuks ajaloona meie kooliõpikutesse. Eestimaal on palju põnevaid muistiseid, mida arheoloogid on uurinud juba mitu inimpõlve ning millest igal on oma lugu. Meiega saad neid lugusid kuulata ja uurida, millest täpselt muistised ikkagi meile kõnelevad.

MARSRUUDID LÕUNA-EESTIS:

1-päevane ringreis: Loosi kalmed, Rõuge linnamägi ja muinasmaja, Vastseliina linnus (sisaldab lõunasööki)

2-päevane ringreis:  Loosi kalmed, Rõuge linnamägi ja muinasmaja, Siksälä kalmistu, Virunuka kalmed, Vastseliina linnus (sisaldab lõuna-, õhtu-ja hommikusööki ning majutust)

 

MARSRUUT PÕHJA-EESTIS:

1-päevane ringreis: Rebala muuseum, Jõelähtme kalmed, Kiiu tornlinnus, Padise klooster (sisaldab lõunasööki)

 

Ringreise korraldame juhul, kui registreerub vähemal 20 inimest. Ringreisi täpse programmi saadame ning hinnapakkumise teeme pärast registreerumissoovi saamist. Registreerumissoove saab saata e-posti: ingrid26@yahoo.com teel.